Fudbaleru Zvezde devet godina

0

Bivši fudbaler Crvene zvezde Predrag Stanković osuđen je u Španiji na devet godina robije zbog šverca droge. Osim njega, osuđen je i fudbalski menadžer Zoran Matijević i to na 11 godina.
Viši sud je kaznio Stankovića sa još petoricom narko-dilera sa kojima je uhapšen još 2009. godine u Operaciji Ciklon, kad su švercovali 950 kilograma kokaina iz Argentine u Španiju. Droga, čija je vrednost procenjena na 64,4 miliona evra, zaplenjena je u Kadizu i Valensiji.
Najveće zatvorske kazne zaradili su vođe kriminalne grupe Zoran Matijević i Huan Karlos Balbastre, koji će iza rešetaka provesti 11 godina.
Stanković (45) je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, za koju je igrao od 1994. do 1996. godine, a branio je još boje OFK Beograda, Zemuna i španskih klubova Herkules iz Alikantea i Merida. Po završetku karijere Stanković se nastanio u Španiji i posvetio privatnom biznisu u mestu Plaha San Huan. Radio je kao fudbalski menadžer.
Kao što su "Vesti" tada pisale, Stanković i Matijević bili su okrivljeni da su glavni za kontakt sa južnoameričkim dilerima kokaina. Oni su nekoliko puta putovali do Argentine i Urugvaja kako bi drogu preko Maroka i Gibraltara preneli u Španiju. Krajnje odredište kokaina bio je Madrid. Razbijeni su i uhapšeni kad je Odeljenje za borbu protiv organizovanog kriminala španske policije pronašlo pakete sa 600 kilograma kokaina u kontejnerima u kojima su se navodno nalazili delovi za vetrenjače. Usledila je racija u kojoj je policija pohapsila kriminalce u Madridu i Valensiji. Pored Stankovića i Matijevića, uhapšeni su i fudbaleri španskih klubova Rajo Valjekano i Poli Ehido.
 

Strelac na večitom derbiju
Predrag Stanković je profesionalnu karijeru počeo u Zemunu iz koga je 1994. godine prešao u Crvenu zvezdu. Tamo je ostvario veoma zapažene nastupe, a posebno se istakao dobrim igrama u večitim derbijima, u kojima je nekoliko puta bio strelac.

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here