Holandski dnevnik "Alhemajne dahblad" (Algemeine Dagblad) priznao je da je tekst o izvesnom Zvonku B, koga je predstavio kao belosvetskog prevaranta, greškom ilustrovao fotografijom poznatog pevača starogradskih pesama iz Srbije Zvonka Bogdana. Celu priču pokrenuli su Italijani, preneli Austrijanci, a sada su na tu priču naseli i Holanđani.
– Ne optužujemo vašeg čuvenog pevača ni za šta. Radi se samo o pogrešnoj slici. Nažalost, to nije bila prvoaprilska šala – izjavio je autor teksta Luk Kortekas. Roterdamski dnevnik, koji se smatra ozbiljnim, objavio je opširan tekst o "belosvetskom prevarantu Zvonku B." koji je
ilustrovao fotografijom Zvonka Bogdana. Kada su shvatili da su pogrešili, uputili su izvinjenje pevaču.
– Oni su dužni da napišu demanti, koji će biti jednako vidljiv u novinama kao što je bio vidljiv i tekst. Obećali su da će to učiniti – rekao je Bogdan koji se ni kriv ni dužan našao na stranicama crne hronike evropskih medija.