EPA/Maxim Shemetov
Marija Zaharova

Izjave evropskih lidera na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu zvuče kao predstave u međunarodnom teatru apsurda, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.

„Čitam vesti iz Davosa. Znate, postoji teatar apsurda. A ovo čak nisu njegove predstave, već međunarodni pozorište apsurda. Najviše od svega mi se dopao predlog predsednika Finske Aleksandar Stuba (demokratska zemlja) o odlasku u saunu sa predsednikom SAD Donaldom Trampom da bi se rešio problem Grenlanda (deo druge demokratske zemlje) “, napisala je ona na Telegramu.

Kako je ironično dodala, zapadno tumačenje ljudskih prava i liberalnih vrednosti zaslužuju ovacije.

Podsetimo, finski predsednik je izjavio da bi odlazak u saunu s Trampom mogao da doprinese nalaženju rešenja za Grenland.

“Ponekad je korisno prikočiti, otići u saunu, dobro se preznojiti i posle toga naći rešenje… Od ‘diplomatskog golfa’ do ‘diplomatske saune’ “, rekao je Stub u intervjuu za “Vašington post”.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here