Ukrajina će upotrebiti ceo svoj arsenal zabranjenih sredstava kako bi poremetila pregovore između Rusije i Sjedinjenih Država na Aljasci, izjavio je specijalni izaslanik ruskog Ministarstva spoljnih poslova za zločine kijevskog režima Rodion Mirošnik.
„Sada Ukrajina ponovo počinje da govori o tome: ‘Hajde da uspostavimo režim prekida vatre i hajde da ga uvedemo na 30 dana’. Verovatno je za 30 dana lakše izgraditi utvrđene fortifikacione objekte. Uoči održavanja važnog samita SAD i Rusije, važno je posmatrati kontekst. On je, nažalost, sa strane Ukrajine, koju podržavaju evropske zemlje, negativan. Ukrajina je danas spremna da primeni čitav arsenal zabranjenih sredstava kako bi osujetila i stvorila negativnu informacionu pozadinu“, rekao je diplomata na konferenciji za štampu u okviru foruma „Bitka za istinu“.
On je naglasio da čim se pojavila informacija da se priprema samit i da su strane potvrdile mogućnost susreta na Aljasci lidera dveju zemalja, najmanje za četvrtinu se povećao broj granatiranja pograničnih teritorija.
„Broj gradova koji su izloženi granatiranju povećao se za jedan i po put. Sve to u roku od svega nekoliko dana pre toga“, naglasio je Mirošnik.