Ukrajina mora imati sredstva za uništenje Krimskog mosta kako bi prisilila ruskog predsednika Vladimira Putina na mirovne pregovore, čime bi okupirani Krim postao “nemoguć za život”, izjavio je bivši britanski ministar obrane Ben Volas.
U govoru na Varšavskom sigurnosnom forumu, Volas je rekao da Krim ima sveto značenje za Putina te da bi zapadni saveznici trebali snabdeti Ukrajinu oružjem dugog dometa kako bi ruska okupacija poluotoka postala neodrživa.
“Moramo ugušiti život na Krimu”
– Dakle, moramo pomoći Ukrajini da dobije sposobnosti dugog dometa kako bi život na Krimu postao neodrživ – naveo je.
“Moramo ugušiti život na Krimu. Mislim da će Putin, ako shvati da ima nešto za izgubiti, da taj prostor nije naseljiv niti funkcionalan, a taj most – trebamo Taurus iz Nemačke – moramo razbiti Krimski most, jer je to spomenik Putinovom egu. Mislim da će, ako to učinimo, Putin odjednom shvatiti da ima šta izgubiti.”
Volas je dodao da je Putin godinama “zaljubljen” u ideju osvajanja Ukrajine.
– Ako pročitate njegove (Putinove, op. a.) govore iz 2014., on upoređuje Krim sa Svetom gorom – rekao je.
Iako je Krimski most od 2022. pogođen u nekoliko ukrajinskih napada, šteta je bila dovoljna samo da se smanji njegov teretni promet, ali ne i da se u potpunosti prekine veza s Rusijom.



















Dobro je ovdje sto je ovaj gospodin Volas vec bivsi i sto je iz velike britanije ovakvi kao ova budala izazvali bi treci svjeski rat ovakvi su minirali severni tok 2 sad bi ovaj da risi krimski most i to sa njemackim raketama kad je tako pametna ova budala neka rusi krimski most sa britanskim raketama jel i britanci imaju jake rakete pa nek gospodin izvoli pa ce vidjeti kako ce izgledati kad ludi rusi pocinu rusiti njegovu britaniju
Uvijek sam rekao da nekada nisam vjerovao da političara
ima tako glupih i budalastih.
Sad u ovih nazad par godina sve drugačije mislim i vjerujem.
ovaj je poleatao sa marsa
Jel moguce da postoje ovakvi idioti.Kakav psihopata treba biti da izjavi “Moramo ugušiti život na Krimu” Znaci on bi da unisti sve sto zivi na Krimu.
Ово је још један у низу доказа да је Русија на верем била у праву( давала им је премоного времена да залуђеници схвате шта су “Стратешки интереси сваке земље”. Нелогично је да само неке земље полажу неограничено право на своје интересе…
ŽIVEEEELAAA VELIKA SLOBODNA NATO AMERIKA, VELIKA SLOBODNA NATO EVROPSKA UNIJA, ŽIVELA SLOBODNA NATO EVROPSKA SRBIJA I SLOBODNA NATO EVROPSKA UKRAJINA. SVOJE NA SVOME MEĐU SVOJIMA.