Tanjug/AP
Demi Mur

Magazin “Pipl” od 1990. godine bira najlepše ljude na svetu, a cilj je da čitaocima približi slavne zvezde koje ruše stereotipe lepote i inspirišu druge svojim primerom.

Proteklih godina je titula najlepše osobe na svetu pripala Mišel Pfajfer, Džuliji Roberts, Bijonse i drugima, a ove godine je najlepšom osobom na svetu proglašena Demi Mur (62).

Mur je nedavno ostvarila ogroman uspeh sa filmom “The Substance”, a za “Pipl” je progovorila o svojoj karijeri i pogledu na lepotu.

– Lepota je autentičnost i pozitivnost. To je osećaj prijatnosti u sopstvenoj koži – rekla je glumica.

Demi je pričala i o tome kako je godinama bila pod pritiskom da izgleda savršeno i da je radila ekstremne stvari kako bi to postigla.

– Mučila sam samu sebe. Lude stvari kao vožnja bicikla od Malibua pa sve do Paramaunta, što je otprilike 40 kilometara. Sve zato što sam pridavala previše važnosti kako moja spoljašnjost izgleda – rekla je ona. Dodala je i da se danas drugačije odnosi prema svom telu.

– Mislim da je najveća razlika danas to da mi je važnije moje zdravlje, dugovečnost i kvalitet života. Mislim da sam postala nežnija prema sebi. Bila sam toliko gruba i imala sam neprijateljski odnos prema svom telu. I stvarno sam samo kažnjavala sebe. Danas imam puno intuitivniji, opušteniji odnos sa svojim telom. Verujem mu kad mi kaže da mu treba nešto da pojede, da je žedno. Danas slušam svoje telo i imam mnogo manje straha. Kad sam bila mlađa, osećala sam se kao da me je telo izdavalo. Tako da sam pokušala da ga kontrolišem. Sada više to ne radim. To je mnogo usklađeniji odnos .- ispričala je.

Mur je i otkrila svoju velnes rutinu.

– Volim da se opustim uz kratku meditaciju, vođenje dnevnika. I uopšte, volim hranu bogatu hranljivim materijama. Ne jedem meso. Jedem jaja. Ali, mislim da je veliki deo velnesa zapravo iznutra prema spolja. Shvatila sam i koliko je važno spavanje. Mislim, nisam savršena. Još uvek pijem energetska pića. Volim ih. Ali ne previše. Jedno – rekla je slavna glumica.

Mur se nedavno našla i na listi 100 najuticajnijih ljudi 2025. godine koju je objavio časopis “Tajm”. Ona se izdvojila u kategoriji “ikona”. Ove godine Demi je bila nominovana i za Oskara za glavnu ulogu u “The Substance”, ali nagradu nije osvojila. Međutim, osvojila je Zlatni globus za istu ulogu.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here