Srpski teniser Hamad Međedović nije uspeo da se probije do glavnog žreba Mastersa u Parizu. On je eliminisan već u prvom kolu kvalifikacija, gde ga je u tesnom meču savladao iskusni Belgijanac David Gofan rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:5.
Susret je trajao sat i 39 minuta, a oba seta rešena su u dramatičnim završnicama.
Nekadašnji sedmi teniser sveta David Gofan demonstrirao je svoje iskustvo u ključnim momentima svakog seta.
U prvom delu igre, Gofan je konstantno pritiskao servis Međedovića. Iako se srpski teniser uspešno odbranio od tri brejk lopte kod rezultata 4:4, popustio je već u narednom servis gemu, što je Belgijancu bilo dovoljno za osvajanje seta.
Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Gofan je prvo poveo sa brejkom (5:4), ali mu je Međedović odmah uzvratio. Ipak, iskusni Belgijanac je ponovo napravio brejk u sledećem gemu, čime je rešio meč u svoju korist.
Hamada Međedovića sada očekuje turnir u Atini, gde će takođe morati da se bori kroz kvalifikacije kako bi obezbedio mesto u glavnom žrebu.