Pozivam sve koji imaju bilo kakav dokaz da sam ja primio mito da konačno sa tim izađu u javnost. Sve što se pojavilo poslednjih dana u medijima o aferi Telekom" a vezuje se za moje ime, gnusna je laž. Ovako je crnogorski premijer Milo Đukanovića odgovorio na optužbe koje je vlada SAD saopštila preko ambasade u Podgorici, a vezane su za korupciju u postupku prodaje crnogorskog Telekoma pre devet godina. Da podsetimo, radi se o već poznatim tvrdnjama da je Đukanovićeva sestra, advokat Ana Kolarević, preko posrednika od mađarskog Telekoma, kupca crnogorskog Telekoma, navodno primila 580.000 evra mita i da je to učinila za račun svog moćnog brata.
|
Uloga Zvonimira Nikezića |
Na dodatne upite poslanika crnogorskog parlamenta, a potom i novinara, Đukanović se ipak ujeo za jezik i kazao da on nije komentarisao saopštenje ambasade SAD u Podgorici i stav američke vlade. Rekao je da sve to ne doživljava kao mešanje u unutrašnja pitanja Crne Gore, niti uplitanja u rad crnogorskih državnih organa, već kao pomoć nekoga "ko nam je partner i ko želi da nam ponudi informacije o svojim saznanjima".
Najavljujući obračun sa svakom vrstom mafije, Đukanović je pripretio i takozvanoj medijskoj mafiji, odnosno onima "koji misle da mogu preko dnevnih novina i preko naslovnica da reketiraju firme i ljude, odnosno onom mafijom koja misli da može da utiče na berzu i po tom osnovu stiče bogatstvo."










