Nemački odbrambeni koncern „Rajnmetal“ isporučiće Ukrajini PVO sisteme „skajrendžer 35“ na šasiji tenka „leopard 1“, a vrednost ugovora procenjuje se na trocifren iznos u milionima evra, prenose ruski mediji.
Kako se navodi, nabavku finansira jedna zemlja EU iz prihoda ostvarenih na zamrznutoj ruskoj imovini. Proizvodnju i integraciju sistema sprovodi italijanska filijala „Rajnmetala“ u svojoj centrali u Rimu.
Podsećanja radi, Moskva je u više navrata upozoravala da isporuke oružja Kijevu ometaju političko rešavanje sukoba i direktno uvlače zemlje NATO u rat.
Štaviše, ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov više puta je naglasio da će sve isporuke koji sadrže naoružanje za Ukrajinu biti legitimne mete za rusku vojsku.