Lando Noris, vozač Meklarena, na putu je da postane šampion Formule 1 po prvi put u svojoj karijeri.
Dramatična sezona Formule 1 se približava kraju, a Lando Noris i njegov Meklaren napadaju šampionski pehar i jako su blizu toga da osvoje duplu krunu.
Kao što verovatno znate, Meklaren je već obezbedio konstruktorsku šampionsku titulu i ukoliko Lando Noris ili Oskar Pjastri budu šampioni, dupla kruna je njihova.
Noris trenutno ima 390 bodova i nalazi se na prvom mestu, dok je na drugom njegov timski kolega Oskar Pjastri sa 366 bodova, a treći Maks Ferstapen iz Red Bula sa 341 bodom.
Lando je najbliži tituli na tri trke pre kraja sezone, a ostalo je da se vozi još Las Vegas, Katar i Abu Dabi.
Ukoliko gospodin Noris postane šampion Formule 1 pridružiće se elitnoj grupi Meklarenovih vozača sa šampionskom titulom, a to su:
Emerson Fitipaldi, Džejms Hant, Niki Lauda, Alan Prost, Airton Sena, Mika Hakinen i Luis Hamilton.
Dakle, Meklarenov vozač nije bio šampion veoma dugo, tačnije od 2008. godine…
Istovremeno, Lando Noris je jedini vozač ikada koji je prvih 11 pobeda imao na 11 različitih staza! Interesantan podatak, zaista.
Englez je prvu pobedu imao u Majamiju 2024. godine, a onda je slavio u Holandiji za stazi Zandvort, pa u Singapuru i Abu Dabiju.
Ove sezone ima sedam pobeda jer je osvojio: Australiju, Monako, Austriju, Veliku Britaniju, Mađarsku, Meksiko i Brazil u vikendu koji se upravo završio.


















