Sposobnosti ruske vojske se stalno razvijaju, rekao je predsednik Rusije Vladimir Putin i istakao da će “orešnik” do kraja godine biti uveden na borbeno dežurstvo.
Potencijali ruske vojske se neprekidno razvijaju, rekao je Putin.
– Raketni kompleksi, bespilotne letelice, roboti ulaze u sastav naoružanja neprekidno – rekao je on.
Sistemi “burevesnik” i “posejdon” još dugo će biti jednostveni u svom rangu.
– Zahvaljujući korišćenju nuklearnog pogona, ovi sistemi će ostati jedinstveni i neponovljivi još dugo vremena, obezbeđujući strateški paritet, bezbednost i globalnu poziciju Rusije decenijama unapred. Nastavićemo da radimo na ovim sistemima, nastavićemo da ih usavršavamo i poboljšavamo, ali oni su već tu – podsetio je on.
Kako je naveo, ruske strateške nuklearne snage zadržaće svoju ključnu ulogu u obuzdavanju agresora i održavanju ravnoteže snaga u svetu.
– Naš prioritet je usavršavanje naših strateških nuklearnih snaga. Kao i do sada, one će igrati ključnu ulogu u obuzdavanju agresora i održavanju balansa snaga u svetu – ocenio je Putin.
Ruska odbrambena industrija proizvodi proizvode potrebne vojsci u sve većim količinama, izjavio je ruski predsednik.
– Naravno, povećana efikasnost odbrambene industrije, koja je brzo restrukturirala mnoge proizvodne i tehnološke procese, proizvodi tražene proizvode u sve većim količinama. Zahvaljujući efikasnom radu odbrambene industrije, vojska i mornarica se blagovremeno opremaju savremenim naoružanjem i tehnikom – rekao je on.

















