EPA-EFE
Robert Fico

Slovački ministar spoljnih poslova Juraj Blanar predložiće odlaganje razmatranja novih antiruskih sankcija Evropske unije, pošto problem sa energetskim resursima nije rešen, izjavio je slovački premijer Robert Fico.

– U sredu je sednica ministara spoljnih poslova (Evropske unije) koji bi trebalo darazgovaraju o narednom paketu sankcija protiv Rusije. Zamolio sam ministra spoljnih poslova da formalno zatraži odlaganje rasprave o ovim sankcijama – rekao je Fico na konferenciji za novinare.

Prema rečima premijera, prvo je potrebno rešiti problem vezan sa planom REPowerEU (plan EU da se uzbrza zelena tranzicija i promovišu velike investicije u obnovljivu energiju), čija je svrha zaustavljanje uvoza gasa, nafte i nuklearnog goriva iz Rusije u Evropu.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here