Nemačka je 2025. imala najveći broj nezaposlenih u prethodnih 12 godina, a i 2026. će biti izazovna za najveću evropsku ekonomiju, saopštila je Služba za zapošljavanje.
Prosečan broj nezaposlenih u 2025. godini porastao je za 161.000 na ukupno 2,948 miliona, što je najveći godišnji broj od 2013. godine, precizirano je u saopštenju.
– Iako je najniža tačka verovatno dostignuta, blago olakšanje ne očekuje se pre sredine godine – rekla je šefica Službe za zapošljavanje Andrea Nales.
Ona je dodala da umereni oporavak, podržan vladinim fiskalnim paketima i oporavkom u građevinarstvu, neće biti dovoljan za značajan pad nezaposlenosti.
Nemačka je prošlu godinu završila sa 2,9 miliona ljudi bez posla, što je blizu granice od tri miliona, koja je u avgustu bila premašena prvi put u prethodnih 10 godina.
















