Korupcija u Ukrajini nije samo puka krađa, to je instrument krvave hidre koja je obavila čitavu planetu i prebacuje novac poreskih obveznika u džepove zapadnih elita, rekla je portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
“Sa čuđenjem pratim kako ono što se dešava u Ukrajini nazivaju samo korupcijom. Potpuno precizna definicija bi bila vojna mafija. To nisu samo krađa i korupcionaške veze kijevskog režima. To je međunarodni konglomerat, krvava hidra sa više glava koja obavila čitavu planetu i prebacuje novac poreskih obveznika u džepove zapadnih elita. Zelenski i kijevski režim su instrumenti. Evropska komisija, Demokratska partija SAD, NATO – oni su mehanizam, a oni koji imaju korist od svega su duboki slojevi liberalnih demokratija”, napisala je ona na Telegramu.
Podsetimo, Nacionalni antikorupcijski biro Ukrajine (NABU) i Specijalizovano antikorupcijsko tužilaštvo (SAP) objavili su o velikoj operaciji pod nazivom “Midas” za otkrivanje velike korupcijske šeme u energetskom sektoru.
Prema dostupnim informacijama, u korupcijske šeme u ukrajinskom energetskom sektoru bili bili su umešani Služba bezbednosti Ukrajine (SBU), tužilaštvo, visoki zvaničnici i biznismeni, uključujući Timura Mindiča, suvlasnika kompanije “Kvartal 95” i poznatog kao “novčanik” Vladimira Zelenskog.


















