Sjedinjene Države su donele odluku da oslobode dvojicu ruskih državljana sa tankera „Marinera“ nakon obraćanja Rusije, a Moskva pozdravlja tu odluku, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
„Kao odgovor na naše obraćanje, predsednik SAD Donald Tramp doneo je odluku o oslobađanju dvojice ruskih državljana iz sastava posade tankera ‘Marinera’, koji je američka strana ranije zadržala tokom operacije u Severnom Atlantiku. Pozdravljamo ovu odluku i izražavamo zahvalnost rukovodstvu SAD“, izjavila je Zaharova.
Podsetimo, Rusija je zatražila od Sjedinjenih Američkih Država da obezbede human i dostojanstven tretman ruskih građana na brodu „Marinera“ i poštuju njihova prava i interese.
Ranije je američka komanda u Evropi saopštila da su Sjedinjene Američke Države sprovele operaciju presretanja i zadržavanja ruskog tankera „Marinera“ na Atlantskom okeanu.
Operaciju su zajednički sproveli Ministarstvo pravde SAD i Ministarstvo za unutrašnju bezbednost, u koordinaciji sa Pentagonom.
















