0
Nedelja 26.02.2012.
18:56

Majstorije Ronalda i Mesija, Lekić ponovo strelac

Fudbaleri madridskog Reala pobedili ekipu na gostovanju Rajo Valjekana rezultatom 0:1, dok je Barselona trijumfovala protiv Atletika u Madridu sa 1:2. Pobedu u 24. kolu je ostvarila i Osasuna golom Dejana Lekića.

Ronaldov 29. pogodak u sezoni, jedan više od Mesija

Lider španskog šampionata nastavio je niz pobeda, a najzaslužniji je bio Kristijano Ronaldo koji je golom u 54. minutu doneo sva tri boda svom klubu u Valjekanu.

Nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina, Ronaldo je spektakularnim udarcem petom, kroz šumu nogu pogodio "malu mrežu" sa 10-tak metara, što je ujedno bio i 80. pogodak Reala u dosadašnjem delu prvenstva.

"Kraljevski klub" je ovom pobedom skupio 64 boda, što je za 10 više od drugoplasirane Barselone, koja je večeras trijumfovala protiv Atletiko Madrida na "Visente Kalderonu" rezultatom 1:2.

Vodeći gol za Katalonce postigao je Dani Alveš u 35. minutu, dok je izjednačenje "jorgandžijama" doneo Falkao u 49. minutu. Kolumbijcu je to bio 15. prvenstveni gol ove sezone.

Ipak, sva tri boda su otišla u Kataloniju zahvaljujući golu Lionela Mesija u 81. minutu. Argentinac je došao do 28. gola u šampionatu i tako nastavio trku za Kristijanom Ronaldom iz Reala za "pićićija", odnosno najboljeg strelca lige.

Atletiko sa druge strane ostaje na devetoj poziciji sa 32 boda, ali samo tri manje od četvrtoplasiranog Levantea, koji se trenutno nalazi na mestu koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Lekić nastavio da rešeta

Fudbaleri Osasune savladali su Granadu rezultatom 2:1, a strelac drugog gola za tim iz Pamplone bio je srpski internacionalac Dejan Lekić.

Lekić je postigao gol u 29. minutu za vođstvo od 2:0, pošto je prethodno u 26. minutu strelac bio Nekunam. Riko je u 31. postavio konačan ishod meča.

U ostalim susretima Sosijedad je na svom terenu savladao Majorku 1:0, dok je Sevilja iznenadjujuće slavila u Valensiji sa 1:2.