Sreda 25.07.2012.
23:31
Vestionline, Beta A

LŠ: AEL na Partizan, Dinamo se izvukao u 98. minutu

Kiparsk AEL-om iz Limasola odigrao je bez golova u Linfildu čime je izborio duel sa Partizanom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, a šokantan prolaz ostvario je Dinamo koji je u Zagrebu pobedio bugarski Ludogorec sa 3:2 golom u 98. minutu.

Igrači Ludogorec nisu mogli da veruju šta su ispustili

Kiparski šampion je večeras u revanš utakmici drugog kola kvalifikacija odigrao u gostima nerešeno 0:0 sa irskim Linfildom i ukupnim rezultatom 3:0 plasirao se u narednu rundu gde ih čeka prvak Srbije.

U treće kolo kvalifikacija plasirao se i Dinamo iz Zagreba, koji je večeras na svom terenu savladao bugarskog šampiona Ludogorec iz Razgrada sa 3:2 i pobedio ukupnim rezultatom sa 4:3.

Bugarski tim je dva puta vodio, a potom igrao i sa igračem manje od 57. minuta kada je isključen Marselinjo, ali je domaćin u Zagrebu ipak izborio plasman u narednu rundu, jer je Domagoj Vida postigao pobedonosni pogodak u 97. minutu.

Podsetimo, i na meču u Bugarskoj Ante Rukavina je dao gol za Dinamo u 93. minutu, a isti igrač je i večeras bio strelac dva pogotka.

Švedski Helsinborg pobedio je TNS sa 3:0 i plasirao se u treće kolo, kao i poljski Slask, koji je u revanšu izgubio od podgoričke Budućnosti 0:1 na svom terenu, ali je u gostima slavio sa 0:2 pre nedelju dana.

Utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraće se sledeće nedelje.