0
Četvrtak 11.03.2010.
21:23

LE: Hazard srušio Liverpul

U prvim mečevima osmine finala Lige Evrope Lil je savladao Liverpul 1:0, Hamburg je bio bolji od Anderlehta 3:1, Rubin i Volfsburg su odigrali nerešeno 1:1, dok je bez golova završio meč između Atletika i Sportinga.

Fudbaleri Lila pobedili su večeras na svom terenu ekipu Liverpula rezultatom 1:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Jedini gol na utakmici postigao je mladi Eden Hazard u 84. minutu iz slobodnog udarca. On je iz slobodnog udarca uputio centaršut u šesnaesterac Liverpula, ali je lopta preletela iznad svih igrača i završila u mreži golmana Reine.

Hamburger je na svom terenu pobedio Anderleht rezultatom 3:1. Pogotke za nemački tim postigli su Matijsen u 23, Van Nistelroj u 40. i Jarolim u 76. minutu. Kod gostiju, u listu strelaca upisao se Leger u 45. minutu.

Rubin i Volfsburg igrali su bez pobednika 1:1. Domaći su poveli u 29. minutu pogotkom Noboa, a izjednačenje aktuelnom šampionu Bundeslige doneo je Misimović u 67. minutu.

Fudbaleri Atletiko Madrida na svom "Visente Kalderonu" odigrali su samo 0:0 protiv lisabonskog Sportinga, a kasnije večeras Standard je golom i asistencijom Milana Jovanovića uspeo da pobedi Panatinaikos u Atini sa 1:3, Juventus je istim rezultatom savladao Fulam, dok su Benfika i Marsej, odnosno Valensija i Verder odigrali nerešeno 1:1.