Nedelja 05.01.2014.
22:50 >> 10:49h
mozzartsport.com A

Derbi Italije: Juventus rasturio Romu!

Stara dama u derbiju Serije A potpuno nadigrala Romu i napravila veliki korak ka trećem uzastopnom šampionskom peharu - 3:0. Rimljani meč završili sa devet igrača.

Sad se zna ko je veći majstor: Andrea Pirlo i Frančesko Toti

Juventus je na pretnje iz Rima i prozivke za sudije žestoko odgovorio na terenu. Stara dama je u derbiju ovogodišnje Serije A ubedljivo savladao najozbiljnijeg konkurenta za titulu i pobegao Romi na verovatno nedostižnih osam bodova prednosti - 3:0 (1:0).

Vučica je dominirala većim delom prvog poluvremena, konstantno držala loptu na polovini rivala, dok se Juventus pametno povukao, sačekao svoju priliku i iz jedinog šuta na gol gostiju u prvom poluvremenu došao do zasluženog vođstva. U tom 17. minutu sve svoje fudbalske kvalitete pokazao je Karlos Tevez, nakon čije minijature u kolosalnoj šansi se našao Vidal i postigao četvrti pogodak protiv Rome u karijeri.
Taj pogodak je izbacio Rimljane iz težišta, ali su gosti još uvek imali loptu u svom posedu, ipak, ponovo bez neke veće ideje. To je na početku drugog poluvremena Stara dama ponovo surovo iskoristila. Pirlo je perfektno izveo slobodnjak, Kastan zaboravio Bonučija, a ovaj na najbolji mogući način iskoristio poklon.

Leonardo Bonući i Fernando Ljorente

Tačku na pobedu domaćih stavio je Mirko Vučinić iz jedanaesterca u 77. minutu, nakon igranja rukom Kastana. Minut pre njega zbog oštrog starta nad Kjelinijem isključen je Danijele de Rosi, koji je na taj način najavio potpuni potop sastava Rudija Garsije u ovom meču.