0
Subota 14.06.2014.
20:54 >> 22:57h

Sjajni Kostarikanci ponizili Urugvaj

Posle trijumfa Holandije nad Španijom još jedno iznenađenje na startu Svetskog prvenstva u Brazulu. Kostarika je pobedila Urugvaj 3:1 u Belo Horizenteu, u prvom susrretu D grupe.

Edison Kavani (desno) postigao je vodeći gol za Urugvaj protiv Kostarike

Sjajni Kosarikanci očitali su lekciju bledim Urugvajcima, kojima ništa nije polazilo od noge. Posle prvih 45 minuta, Urugvaj je vodio golom Edisona Kavanija iz penala, ali u drugom poluvremenu gledali smo rapsodiju Kostarikanaca.

Radost Kostarikanaca posle trijumfa nad Urugvajom u Belo Horizonteu

Za samo tri minuta, Kembel i Duarte preokrenuli su retultat, da bi Arunja u finišu stavio tačku na pobedu Kostarike protiv skupocenih zvezdu Urugvaja.

90.5. minut - Utakmica je završena. Velika pobeda Kostarike.
84. minut  -GOOOL  - 1:3 Urenja vara Musleru posle sjajne kontre Kostarike.
81. minut - Urugvaj nikako ne pronalazi ključ za odbranu Kostaikanaca, koji prete iz kontri.
64. minut - Sjajan šut Kembela, Muslera je bio savlada, ali je lopta otišla malo pored gola.
57. minut - GOOOL - Oskar Duarte - 1:2. Sjajna igra Kostarikanaca, Urugvaj na kolenima.
54. minut - GOOOL - 1:1 Kembel sjajno šutira i vara Musleru, Zasluženo izjednačenje Kostarikanaca.
50. minut - Kapiten Urugvaja Lugano dobio je žuti karton. Velika šansa za Kostariku, Duarte šutira, ali Muslera brani.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvrema. Vodi Urugvaj 1:0.
40. minut - Dijego Forlan je pokušao, ali pored gola. Kostarikanci imaju veći posed lopte.
27. minut - Dobar šut Kembela, ali ništa od izjednačenja.

24. minut - GOOOL - EDISON KAVANI iz penala dovodi Urugvaj u vođstvo. Diaz je napravio faul u šesnaestercu, a napadač PSŽ-a matirao je Navasa.

16. minut - Šansa za Edisona Kavanija, ali je loše reagovao napadač PSŽ-a.
15. minut - Urugvaj je postigao gol,ali je sudija svirao ofsajd. Opravdana odluka pomočnog arbitra.
12. minut - Brajan Ruiz pokušava, ali je siguran Muslera. Bolji Kostarikanci na startu protiv favorizovanih Urugvajaca.
6. minut - Početno ispitivanje snaga. Kostarika ima blagu inicijtivu.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI TIMOVA:

URUGVAJ: Muslera, Kaseres, Godin, Lugano, Pereira, Gargano, Rodrigez, Arevalo, Stuani, Kavani, Forlan.

KOSTARIKA: Navas, Duarte, Gonzales, Umana, Borges, Gamboa, Teheda, Bolanjos, Diaz, Kembel, Ruiz.