1
Petak 20.06.2014.
17:45 >> 20:10h

Nova senzacija Kostarike: Pala i Italija

Pao je još jedan bivši svetski šampion. Posle Urugvaja najprijatnije iznenađenje šampionata u Brazilu, Kostarika, pobedila je i Italiju golom Brajana Ruiza u 44. minutu. Drugom pobedom na šampionatu Kostarikanci su obezbedili plasman u osminu finala, dok će o drugom putniku iz grupe D da odluči duel Italija - Urugvaj ("azurima" igra i remi). Engleska je ispala.

Udarna igla "azura" u napadu: Mario Baloteli nije se proslavio protiv Kostarike

Kakav šok za Italiju, kakva pobeda fanatičnih Kostarikanaca, koji su u "grupi smrti" kolo pre kraja izborili plasman među 16 najboljih selekcija planete. Ušli su "azuri" u duel kao veliki favoriti posle trijumfa nad Engleskom, ali u ovom susretu nisu pokazali ništa. Bezidejni, spori, jalovi u napadu, nisu uspeli da ugroze Navasa. Dve prikike imao je Mario Baloteli, ali ovo nije bio dan Super Marija.

Trenutak odluke dogodio se u 44. minutu, kada je Bolanjos sjajno uposlio Davida Ruiza, a igrač PSV Ajndhovena glavom matirao Bufona. U drugom poluvremenu od Italije nismo videli ništa. Nijednu prliku nisu stvorili izabranici Ćezarea Prandelija, koji će popravni imati protiv Urugvajaca, koji su osokoljeni trijumfom nad Englezima.

90+4.minut - Kraj, pao je još jedan bivši svetski šampion. Kostarika je hit u Brazulu.
90+2. minut - Brenas umalo da povisi na 2:0, ali pored gola.
90. minut - Pokušao je Kasano, ali nema gola. Kostarika pred senzaciponalnom pobedom.
84. minut - Urea je imao priliku za gol, ali je Kjelini izbacio loptu u aut. Bezidejni Italijani.
82. minut - Očajan pokušaj Insinje sa 16 metara, slabi Italijani.
77. minut - Kasano je probao da proigra Balotelija, ali Italijanima danas ništa ne polazi od noge.
71. minut - Žuti karton za Ureu.
69. minut - Žuti karton za Balotelija.
67. minut - Jalovi pokušaji Italijana. Kostarikanci odolevaju.
60. minut - Italijani imaju inicijativu, ali bez izgledne šanse.
54. minut - Borhes pokušava iz daljine, ali je oprezan Bufon.
53. minut - Bomba Pirla sa 30 metara, ali je Navas odbranio šut.
51. minut - Pokušaj Darmiana, ali je Navas vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.
50. minut - Udarac glavom Gonzalesa posle kornera, ali pored gola.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Vodi Kostarika apsolutno zasluženo protuiv bledih Italijana.

44. minut - GOOOL - Brajan Luiz za vođstvo Kostarike. Iznenađenje na pomolu. Napadač PSV-a glavom je šutirao, lopta je udarila u prečku i prešla gol liniju. Gol tehnologija je to pokazala. Bio je ovo 14. pogodak Ruiza u dresu Kostarike.

43. minut - Kembel je pao u šesnaestercu Italije, mnogi su videli penal, ali je sudijina pištaljka ostala nema.
40. minut - Kostarikanci napadaju u finišu. Kembel je imao šansu.
36. minut - Odličan pokušaj Bolanjosa, ali je Bufon bio na pravom mestu.
33. minut - Opet je Baloteli imao šansu, šutirao je sa 20 metara, ali je Navas dobro odbranio. Bude se "azuri" posle polučasovne uspavanke.
31. minut - Kakav promašaj Balotelija posle idealnog pasa Pirla. Super Mario je pokušao da lobuje golmana Navasa, ali slabo je to uradio.
30. minut - Kostarikanci opasniji, Italijani katastrofalni.
27. minut - Tijago Mota pokušava da ugrozi gol Kostarike, ali nema opasnosti.
22. minut - Baloteli je usamljen u napadu "azura". Nema upotrebljivh lopti za Super Marija.
17. minut - Kostarikanci imaju više loptu u svom posedu. Izveli su već tri kornera.
9. minut - Baloteli je imao šansu, ali pre toga sudija je svira faul koji je napravio napadač "azura".
7. minut - Prvi korner za Kostariku na meču. Donar skok Borhesa, ali preko gola.
6. minut - Nema uzbuđenja na startu utakmice.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

ITALIJA: Bufon, Dermian, Barcalji, Kjelini, Abate, De Rosi, Mota (od 46. Kasano), Pirlo, Markizio (od 70. Ćerći), Kandreva (od 59. Insinje), Baloteli.

KOSTARIKA: Navas, Gamboa, Duarte, Umanja, Diaz, Gonzales, Borges, Taheda (od 69. Urea), Bolanjos, Ruiz (od 81. Brenes), Kembel (od 75. Urenjo).