Petak 26.12.2014.
21:41
Beta A

Sančez izvukao "top", Žiru umalo tragičar

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Kvins Park Rendžers sa 2:1 u poslednjoj utakmici 18. kola engleske Premijer lige.

Beta/AP
Pakleno pojačanje Arsenala: Aleksis Sančez

Strelci za Arsenal bili su Aleksis Sančez u 37. minutu i Tomaš Rosicki u 65, dok je jedini gol za KPR postigao Čarli Ostin u 79. iz jedanaesterca.

U veoma uzbudljivo utakmici u Londonu viđena su tri gola, dva jedanaesterca i jedan crveni karton.

Arsenal je priliku da dođe do prednosti imao u devetom minutu, ali je jedanaesterac Sančeza odbranio golman KPR-a Robert Grin.

Novu priliku da dođu u vođstvo "tobdžije" su imali u 29. minutu, ali se ponovo istakao Grin i odbranio udarac Olivijea Žirua iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

Osam minuta kasnije pao je prvi gol na meču: Kjeran Gibs centrirao je s levog boka i u kaznenom prostoru našao usamljenog Sančeza koji je udarcem lopte glavom savladao Grina.

KPR je u prvom poluvremenu uglavnom pretio udarcima iz daljine, koji nisu predstavljali ozbiljnu opasnost po gol Vojćeha Ščesnija.

Početkom drugog poluvremena, odnosno u 53. minutu, napadač Arsenala Olivije Žiru je posle jednog duela pred sudijom Martinom Etkinsonom, udario glavom Neduma Onuha, te mu je arbitar pokazao direktan crveni karton.

Iako je Arsenal do kraja meča imao igrača manje na terenu, uspeo je preko Rosickog da duplira prednost u 65. minutu. Asistent kod gola bio je Sančez.

Nadu KPR-u da može da dođe do prvog boda ove sezone na gostovanjima u Premijer ligi doneo je Ostin u 79. minutu, kada je realizovao penal, koji je minut ranije napravio Matje Debiši.

Do kraja utakmice KPR je imao nekoliko šuteva, ali nijedan nije bio opasan po Ščesnija.