0
Sreda 26.07.2017.
17:52 >> 22:49h

Kvalifikacije za LŠ: Legija razbijena, odlična Rijeka, Ludogorec pred eliminacijom

U prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, kazahstanski šampion Astana pobedio je Legiju - 3:1 (2:0).

Reuters

Domaćin je imao velikih 2:0 posle prvog poluvremena, ali gol za nadu poljskog šampiona delo je Albanca Sadikua, koji je smanjio u 79. minutu. Ipak, u poslednjim trenucima susreta Astana je postigla i treći gol preko najboljeg strelca Patrika Tvumasija.

Hrvatski šampion Rijeka izborio je odlčnih 1:1 u Austriji protiv Slacburga, dok lepu prednost ima Dinamo iz Kijeva, koji je slavio 3:1 protiv Jang Bojsa. Prava drama viđena je u sudijskoj nakoknadi. Prvo je švajcarski vicešampion smanjio u prvom minutu sudijske nadoknade, da bi u nardednom napadu Kijevljani ostigli gol za solidnih 3:1. Vitorul i Maribor su na svojim terenima minimalnim rezultatima pobedili APOEL i Hafnarfjordur.

U derbiju ove runde, Ajaks je izvukao odličnih 1:1 u Nici iako su domaćini poveli golom Marija Balotelija. Seltik nije uspeo da razbije "bunker" Rozenborga (meč završen bez golova). Najviše uzbuđenja bilo je u Brižu. Belgijski vicešampion vodio je 2:0, u nastavku turski Basakšehir je preokrenuo rezzultat, ali je domaćin uspeo da izjednači - 3:3.

Rezultati: Astana (Kazahstan) - Legija (Poljska) 3:1 (Kabananga 36, Maevski 45, Tvumasi 90+4 - Sadiku 79), Dinamo Kijev (Ukrajina) - Jang Bojs (Švajcarska) 3:1 (Jarmolenko 15, Mbokani 34, Garmaš 90+3 - Fasnaht 90+1), Salcburg (Austrija) - Rijeka (Hrvatska) 1:1 (Čan 49 - Gavranović 30), Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Ludogorec (Bugarska) 2:0 (Nvakeme 19, Ohana 79), Vitorul (Rumunija) - APOEL (Kipar) 1:0 (Ganea 75), Maribor (Slovenija) - Hafnarfjordur (Island) 1:0 (Tavareš 54), Seltik (Škotska) - Rozenborg (Norveška) 0:0. Nica (Francuska) - Ajaks (Holandija) 1:1 (Baloteli 32 - De Bek 49), Briž (Belgija) - Basakšehir (Turska) 3:3 (Bonaventura 6, Densvil 16, 79 - Mosoro 59, 74, Elia 64).