1
Sreda 10.11.2010.
22:07

Partizan nadigrao Prokom u Poljskoj

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u gostima ekipu Prokoma rezultatom 69:62 (20:18, 19:18, 13:15, 17:11) u meču četvrtog kola grupe A Evrolige.

Najefikasniji - Džejms Gist

Beograđani su u prva četiri kola grupe A Evrolige zabeležili po dve pobede i dva poraza, dok je Prokom poslednji sa četiri neuspeha. Partizan će u narednom kolu, 17. novembra na svom terenu dočekati šampiona španije ekipu Kaha Laboral.

Partizan je poveo 2:0 pogocima Džavaija sa linije slobodnih bacanja. "Crno-beli" su u trećem minutu vodili 10:4. Domaći košarkaši su iskoristili nekoliko grešaka u napadu ekipe iz Beograda i u šestom minutu izjednačili na 10:10. Trener Partizana Vlade Jovanović često je menjao igrače i pokušavao da nađe petorku, koja će pokušati da dođe do pobede. Gosti su ipak prvu četvrtinu dobili rezultatom 20:18.

Domaći košarkaši su serijom 6:2 u 12. minutu preokrenuli rezultat na 24:22. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvo, ali su "crno-beli" u 17. minutu stigli do prednosti od 34:29. Partizan je održavao prednost od pet poena, ali je prvih 20 minuta završeno vođstvom Partizana 39:36.

Košarkaši Partizana napravili su nekoliko grešaka na startu treće četvrtine što su domaći iskoristili i poveli 40:39. Međutim, "crno-beli" su se stabilizovali i serijom 8:0 preokrenuli rezultat na 47:40. Prokom je uspeo ponovo da kazni lošu igru Beograđana i da izjednači na 47:47.

Partizan je u poslednju četvrtini ušao s vođstvom od 52:51. Gostujući košarkaši su u većem delu poslednje četvrtine imali prednost od dva do četiri poena, ali su domaći uspevali da stignu vođstvo rivala. Partizan je u poslednaj dva minuta meča ušao s vođstvom od 63:58. "Crno-beli" su zadržali prednost i zasluženo su stigli do pobede.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Gist sa 16 poena, dok je Natan Džavai dodao 15. Raško Katić je ubacio 10 poena. U domaćem timu najbolji je bio Bobi Braun sa 16 poena, dok je Ratko Varda postigao 14.

Trener košarkaša Partizana Vlade Jovanović čestitao je igračima na pobedi i istakao da je trijumf zabeležen najviše zahvaljujući dobroj odbrani.

U okviru Partizanove grupe A pobedu su zabeležili i košarkaši Žalgirisa koji su večeras u gostima savladali ekipu Kahe Laboral rezultatom 92:88.