0
Petak 17.09.2010.
22:25 >> 14:27h

DK: Tipsarević doneo izjednačenje Srbiji

Srpski teniser Janko Tipsarević pobedio je večeras Čeha Tomaša Berdiha rezultatom 3:1, po setovima 7:5, 6:2, 2:6, 7:6 (5) u drugom meču polufinala Svetske grupe Dejvis kupa, čime je izjednačio ukupan skor na 1:1.

Tipsarević je doneo prvi poen Srbiji, pošto je Radek Štepanek ranije danas pobedio Viktora Troickog sa 3:1, po setovima 4:6, 6:2, 6:4, 6:4.

Tipsarević je trijumfovao posle tri časa i 37 minuta. Ovo je bio četvrti međusobni duel srpskog i češkog tenisera, a drugi trijumf Janka nad Berdihom, koji je sedmi igrač na ATP listi.

Sutra će biti odigran meč dublova. Za Srbiju bi trebalo da nastupe Viktor Troicki i Nenad Zimonjić, dok će za Češku igrati Jan Hajek i Ivo Minar. U nedelju će biti odigrana preostala dva meča u singlu, a sastaće se Đoković - Berdih i Tipsarević - Štepanek.

Oba tenisera su sigurno ušla u meč, ali je Tipsarević pri rezultatu 1:2 osvojio tri uzastopna gema i poveo 4:2. Srpski teniser je držao prednost do dva gema do rezultata 5:3. Čeh je potom smanjio na 5:4, a onda je iskoristio drugu brejk loptu i izjednačio na 5:5. Tipsarević je uzvratio novim brejkom, a onda je na svoj servis stigao do 7:5 i 1:0 u setovima.

Srpski teniser je u prvom gemu drugog seta propustio četiri brejk šanse, ali je Berdih ipak poveo 1:0. Tipsarević je brzo izjednačio na 1:1, a onda je u trećem gemu iskoristio drugu brejk loptu i stigao do prednosti od 2:1. Srpski teniser je nastavio sa odličnom igrom i brzo stigao do vođstva od 5:1. Berdih je smanjio na 5:2, a onda je Tipsarević na svoj servis osvojio još jedan gem i poveo 2:0 u setovima.

Češki teniser je odličnim prvim servisom lako osvajao poene u trećem setu, a pri rezultatu 2:1 napravio je brejk, koji mu je doneo prednost od 3:1. Berdih je potom zaigrao angažovanije i treći set dobio rezultatom 6:2.

Oba tenisera osvojila su po gem na startu četvrtog seta, a Tipsarević je pri rezultatu 1:1 propustio priliku da napravi brejk. Berdih je poveo 2:1, a onda je iskoristio treću brejk šansu i uz pomoć mreže stigao do 3:1. Srbin je uzvratio ribrejkom, a onda je na svoj servis izjednačio na 3:3. Teniseri su osvajala gemove na svoje servise do rezultata 5:5. Tipsarević je imao šansu za brejk, ali je Čeh poveo 6:5. Tipsarević je bez izgubljenog poena izjednačio na 6:6.

Berdih je poveo u taj-brejku 2:1, ali je Tipsarević osvojio četiri uzastopna poena i poveo 5:2. Srbin je iskoristio drugu meč loptu i zasluženo je stigao do velike pobede kojom je izjednačen rezultat polufinala Dejvis kupa na 1:1.

Pobednik ovog meča igraće u finalu sa boljim iz duela između Francuske i Argentine. Francuska posle prvog dana vodi rezultatom 2:0.