Fudbaleri Bajerna odigrali su nerešeno na gostovanju protiv Augzburga 2:2 u okviru 8. kola Bundeslige, a bez tri boda su ostali u nadoknadi vremena.

Augsburg je već u prvom minutu poveo preko Marka Hihtera, a odgovor šampiona usledio je desetak minuta kasnije, kad je strelac bio Robert Levandovski, posle asistencije Serža Gnabrija.

Na početku drugog poluvremena se činilo da će Bajern stići do potpunog preokreta, kad je Gnabri zatresao mrežu domaćina, ali se Augsburg držao sve do kraja. Tako je Alfred Finbogason izjednačio u prvom minutu nadoknade za podelu bodova pred 30.000 navijača.

Bajern trenutno ima 15 bodova, i nalazi se na trećem mestu tabele, dok je Augsburg stigao do šestog boda ove sezone i drži 15. mesto.