Košarkaši Partizna porženi su na gostovnju 74:67 od ekipe Lokomotive u meču 3. kola šesnaestine finala Evrokupa.

Tokom prve deonice crno-beli su igrali ujednačen meč sa ruskim timom, da bi do poluvremena domaći košarkaši napravili razliku od +7.

U nastavku Partizan je zaigrao mnogo agresivnije što je dalo rezultat pa je u 23. minutu rezultat bio 40:40, a pred kraj deonice i 46:45 za crno-bele.

Ipak, posle tehničke greške Zagorca Lokomotiva postiže 4 vezana poena i vraća prednost. Do kraja, Partizan nijeuspeo ponovo da se vrati i ozbiljnije ugrozi pobedu Lokomotive.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Vil Kamings sa 15 poena i četiri asistencije, Džordan Kroford je dodao 14, a Mingauskas Kuzminskas 12 poena.

Kod Partizana se istakao Novica Veličković sa 15 poena i pet skokova.

Markus Pejdž je dodao 12 poena i pet skokova, Ognjen Jaramaz 11, dok su po osam postigli Rade Zagorac i Nikola Janković.