0
Petak 17.02.2012.
23:21

Sunovrat Intera, Kavani vladao Firencom

Na prvim mečevima 24. kola Serije A milanski Inter je kao domaćin ubedljivo poražen od Bolonje rezultatom 0:3, dok je identičnim skorom Napoli trijumfovao na gostovanju Fiorentini.

Očajna serija rezultata milanskog Intera

Ekipa Bolonje je u prvom poluvremenu meča na "Đuzepe Meaci" šutirala tri puta u okvir gola Intera, a postigla je dva gola. Oba pogotka su pala u roku jednog minuta, a strelac je bio Marko Di Vajo, posle grešaka odbrambenih igrača domaćih.

Iako je trener 'neroa-zura' Klaudio Ranijeri pokušao u nastavku da izmenama nešto promeni, Roberto Akvafreska, koji je nekada branio boje Intera, uputio je u 85. minutu jedini šut Bolonje u drugom delu i pogodio je mrežu za konačnih 0:3.

Inter je imao seriju od osam uzastopnih pobeda, kojom se ponovo svrstao u red kandidata za titulu, ali je sada došao do negativnog niza od šest mečeva bez pobede u svim takmičenjima, od čega su pet bili porazi.

Bolonja je neočekivanim trijumfom napravila razliku od sedam bodova u odnosu na timove iz opasne zone.

U drugom meču dana Napoli je pobedio Fiorentinu u Firenci sa 0:3, čime se popeo na peto mesto prvenstvene tabele, preskočivši upravo Inter.

Edison Kavani je na asistencije Mareka Hamšika postigao dva gola u 3. i 55. minutu, a tačku na ubedljivu pobedu Napolija stavio je Jezekilj Laveci u 90. minutu.

U subotu je na programu samo jedan meč u kojem će Juventus na svom stadionu dočekati Kataniju, u pokušaju da ponovo preuzme prvo mesto od ekipe Milana.