ABA liga: Florens “polupao” Metalac

0

abaliga.com
Fenomenalna partija Amerikanca: Džejms Florens u sendviču dvojice košarkaša Metalca

Sjajni organizator igre gostiju imao je neverovatan šut za tri poena. Od 11 pokušaja uspeo je da pogodi čak osam i tako svom timu donese šesti trijumf u regionalnom takmičenju.

Gosti su većim delom susreta imali prednost, ali su se domaći trgli u finišu. Trojkom Todorovića, Metalac je 20 sekundi pre kraja uspeo da izbori produžetak. Poslednji napad u četvrtoj četvrtini gosti nisu iskoristili. Ramljak je promašio otvoreni šut za tri poena, da bi uz zvuk sirene Jošilo propustio priliku da donese Valjevcima pobedu posle 40 minuta.

U produžetku, bolje su se snašli Zadrani, koji su ostvarili i četvrtu uzastopnu pobedu. Metalac je vezao četiri poraza, tako da sada ima skor 4-9.

Kod Valjevaca najefikasniji je bio Kutlešić sa 24 poena. Kod gostiju osim Florensa, raspoložen je bio i Sobin, koji je ubacio 17 poena.