0

KK Crvena zvezda
Nezaustavljiv: Boban Marjanović

Sve u svemu, nova Zvezdina magija u regionalnom takmičenju.

Pored stratega crveno-belih, fantastična partija Čarlsa Dženkinsa obradovaće sve ljubitelje crveno-belih boja. Igralo se "Đenki" i to je bilo evidentno od samog starta duela. Eksplodirao je početkom drugog poluvremena kada je posle trojke Baraća, koja je hrvatskog predstavnika približila na samo "minus šest" (44:38) postigao 11 uzastopnih poena, nakon čega je bilo jasno da je to bio poslednji vapaj gostiju.

Tamnoputi bek meč je završio sa 16 poena (11-7 iz igre). Najkorisnijem igraču u elitnom kontinentalnom takmičenju Bobanu Marjanoviću jedan skok je nedostajao kako bi ostvario dabl-dabl učinak. Mada, i ovo je bilo dovoljno za rutinski trijumf. Poigravao se Bobi sa plavo-belima tokom cele utakmice, a u tome mu je pomogao Stefan Jović. Rođeni Nišlija na sjajan način zamenio je Vilijamsa, pošto je pored šest poena upisao i deset produktivnih dodavanja.

Dostojan rival Zadar je bio samo u uvodnim minutima, pošto je meč počeo serijom 5:0. Međutim, Bobi i društvo istog trenutka upalili su motore i do kraja deonice dozvolili svega dva poena gostima, pritom ubacivši 25.

Nešto opuštenije tim sa Malog Kalemegdana zaigrao je u nastavku, ali je suv kvalitet i potpuna dominacija pokazana u trećoj četvrtini kada je Đenkinom serijom, uz malu pomoć Majka Cirbesa, Zvezda stigla do nedostižnih "plus 17" (57:40).

Bila je to sjajna uvertira Zvezde pred novi evroligaški okršaj koji ih u petak čeka protiv jednog glavnih pretendenata za titulu, Barselone.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut – Šoutajm u "Pioniru"! Dangubić atraktivno zakucava, a Rebić trojkom diže halu na noge. Utakmica je završena!
39. minut – I Rebić postiže poena. Svi igrači koji su igrali za Zvezdu upisali su se u listu strelaca.
37. minut – Zadar pravi seriju 11:0 (81:62), Radonjić odmah traži tajmaut.
36. minut – Čini se da i jedni i drugi jedva čekaju da se meč završi…
33. minut – Crvena zvezda se poigrava. U strelce se upisao i mladi Marko Tejić, a na parketu je po prvi put Nikola Rebić.
30. minut – Treća četvrtina je završena (74:49). Pobednik već poznat.
29. minut – Nova serija crveno-belih (6:0). Prednost raste! Sada je "plus 26".
27. minut – Kalinić je pogodio za "tri" i doneo Zvezdi prvi put 20 razlike (62:42)
24. minut – Serija Zvezde 9:0 (57:40). Tajmaut Zadar.
23. minut – "Đenka" ne staje. Od početka trećeg kvartala upisao je 11 poena (uzastopno)!
21. minut – Počelo je drugo poluvreme. Barać trojkom spušta deficit na samo šest poena, ali  Dženkins sa četiri vezana poena donosi "mirnih" deset razlike (48:38).
20. minut – Nepotrebnim faulom na svojoj polovini Boban Marjanović je omogućio Bošnjaku dva laka poena sa linije za slobodna bacanja. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 44:35.
18. minut – Opao je ritam utakmice, što svakako odgovara gostima. Ramljak ubacuje jedno od dva slobodna bacanja i ponovo spušta prednost na jednocifren broj – 40:31.
15. minut – Niska postava Zadra stvara dosta problema crveno-belima. Lazić pogađa van linije 6.75 i vraća lepu prednost – 36:23.
13. minut – Mini serija gostiju 5:0, Radonjić odmah reaguje minutom odmora – 29:20.
11. minut – Zadar trojkama pokušava da pronađe rešenje, ali mu uglavnom ne polazi za rukom…
10. minut – Dangubić je sa linije penala oba puta bio precizan,  a Kalinić dalekometnim hicem u poslednjim trenucima donosi velikih 25:7. Prva četvrtina je završena.
9. minut – Gosti bez ideje i rešenja. Jedini koš u prethodna dva minuta postigao je Nikola Kalinić zakucavanjem iz kontre.
7. minut – Zvezda je stegla u odbrani, pojačala u napadu i već stigla do dvocifrene prednosti – 17:7.
6. minut – Još jedna trojka! Čarls Dženkins je strelac a Ante Nazor primoran da traži tajmaut.
5. minut – Lazić je iz kontre doneo izjednačenje, a Blažič novom trojkom prvu prednost svojoj ekipi.
3. minut – Najbolji igrač Zadra Florens pogađa za 5:0, ali istom merom na drugoj strani vraća Jaka Blažič.
1. minut – Utakmica je počela. Centar gostiju Filip Kraljević prvi se upisao i čosti strelaca.