fivb.org
Američke odbojkašice proslavljaju titulu

Amerikanke su u finalu u Nanđingu bile bolje od Turske sa 3:2, po setovima 17:25, 25:22, 26:28, 25:15 i 15:7.

Turska je sjajno otvorila meč, imale su dobar servis, a u napadu je briljirala Merijem Boz.

U drugom setu Amerikanke su vodile od početka, kontrolisale situaciju i ulazak Kimberli Hil je bio pun pogodak selektora Karča Kiraljija.

U trećem setu Turska je vodila 21:15, ali je Amerika uspela da dođe do tri set lopte, koje nije iskoristila, pa je Turska ipak povela sa 2:1. Turkinje su posle ovog perioda igre ostale bez energije, a Amerikanke su to u potpunosti iskoristile i lako dobile preostala dva seta.

Pokazale su aktuelne svetske šampionke da su iskusnija i u ovom trenutku bolja ekipa. Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Kimberli Hil sa 20 osvojenih poena, a Mišel Barč je upisala 17.

Treće mesto pripalo je selekciji Kine koja je ubedljivo savladala Brazil sa 3:0, p osetovima 25:18, 25:22, 25:22.