EPA/NOUSHAD THEKKAYIL
Holandija - Argentin

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale Mundijala u Kataru, pošto je večeras u drugom četvrtfinalu savladala Holandiju 2:2 – 4:3 penalima.

Argentinci su vodili golovima Nauela Moline u 35. minutu na asistenciju Lionela Mesija i Mesija u 73. iz penala, da bi Holanđani u finišu preko “rezerviste” Vuta Vighorsta u 83. i 90+11. minutu stigli do izjednačenja i produžetaka.

Dugo će se pričati o drugom golu Holanđana, nakon “slobodnjaka na foru” Teuna Kupmajnersa, koji je kada su svi očekivali da šutira sa 17 metara “gurnuo loptu po zemlji” i šokirao Argentince, a napadač Bešiktaša savladao Emilijana Martineza.

U penal seriji Martinez je odbranio udarce Virdžilu Van Dajku i Stivenu Berghuisu, a odlučujući pogodak za plasman u polufinale postigao je Lautaro Martinez.

Argentina će u polufinalu, 13. decembra, igrati protiv Hrvatske, koja je ranije danas eliminisala Brazil posle penala (1:1 – 4:2).