Fudbaleri Arsenala pobedili su Šefild junajted rezultatom 2:1 i plasirali se u polufinale FA kupa, i to, posle odlične igre u samoj završnici.

Šefildu je već u osmom minutu poništen gol zbog ofsajda u kojem se našao Džon Lundstram, a u 25. minutu ponovo nisu imali sreće.

Tada je sudija pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Nikola Pepe koji je bio neumoljiv.

Šefild je postigao još jedan gol u 58. minutu, ali je on takođe bio poništen zbog ofsajda, a samo dva minuta kasnije kolosalnu šansu propupstio je Kris Bešam.

Domaćin je konačno zatresao mrežu protivnika u 87. minutu preko Dejvida Mekgoldrika, posle nestvarno nespretne intervencije odbrane gostiju, a nekoliko minuta kasnije mogao da dođe do velikog preokreta.

To se nije desilo, pa je usledila kazna preko Danija Sebaljosa, koji je u prvom minutu nadoknade pogodio mrežu Dina Hendersona za veliko slavlje “tobdžija”.