Arsenal na čelu Premijer lige

0

Domaćin je na "Emiratima" došao do vođstva već u petom minutu golom Brazilca Denilsona. U poslednjem minutu prvog poluvremena Vermalen je zaradio crveni karton i skrivio penal, koji Dijamanti nije realizovao.

U drugom poluvremenu gosti su pokušavali da iskoriste brojčanu prednost, ali nisu uspeli da probiju odbranu "tobdžija". U finišu meča dosuđen je još jedan penal, ali ovaj put u korist domaćina. Sa 11 metara bio je precizan kapiten Cesk Fabregas.

Fudbaleri Totenhema savladali su danas u gostima ekipu Stouka rezultatom 2:1, i tako se učvrstili na četvrtom mestu na tabeli.

Ekipa Totenhema je posle prvog dela igre bez golova, povela u prvom minutu nastavka na gostovanju u Stouku i činilo se da će uz igrača više lako doći do bodova, ali je Metju Eterington iz jedanaesterca poravnao rezultat.

Međutim, hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar je svojim golom doneo trijumf "pevcima" trinaest minuta pre kraja utakmice, čime je Totenhem ostao na četvrtoj poziciji engleskog šampionata sa 55 bodova, četiri više od Liverpula.

Fudbaleri Aston Vile i Vulverhemptona igrali su bez pobednika 2:2 u premijernom meču 31. kola engleske Premijer lige.

Iako su domaći poveli golom Kerjua, gosti su pogotkom Kredoka i autogolom Milnera do odmora uspeli da preokrenu rezultat. Aston Vila je u finišu drugim golom Kerjua, ipak, došla do jednog boda koji ih je ostavio na šestoj poziciji.

Everton je na "Gudison Parku" savladao Bolton sa 2:0, pogotcima Artete u 72. i Pijenara u 89. minutu. "Karamele" su pretekle Birmingem, koji je poražen u Sanderlendu sa 3:1, na osmom mestu na tabeli i približio se Aston Vili na poziciji koja garantuje nastup u Ligi Evrope naredne sezone.

Otpisani Portsmut pobedio je Hal sa 3:2 i tako goste doveo u neprijatnu situaciju, pošto sada ima četiri boda manje od Vulverhemtona koji se nalazi u "sigurnoj zoni".

Srpski reprezentativac Nenad Milijaš meč je presedeo na klupi, kao i golman "orlova" Vladimir Stojković čija ekipa Vigan je dočekala direktnog konkurenta za opstanak, tim Barnlija i pobedila ga sa 1:0. Jedini gol na meč postigao je Rodalega u trećem minutu nadoknade.

U nedelju je na programu veliki derbi između Mančester junajteda i Liverpula (14,30). Kasnije igraju Fulam i Mančester siti (16,00), odnosno Blekburn i Čelsi (17,00).