Bez pobednika na Stamford Bridžu u londonskom derbiju u 24. kolu engleske Premijer lige.

Čelzi – Arsenal 2:2 (Žoržinjo iz penala u 28, Aspilikueta u 84 – Martineli u 63, Beljerin u 87)

Od 28. minuta Čelzi je imao vođstvo i igrača više u polju od gradskog rivala, ali se Arsenalova nepopustljivost isplatila. Mustafi je ležerno vratio loptu svom golmanu Lenou. To je presekao Abraham, koji je obišao nemačkog vratara, a kad je pred sobom imao praznu mrežu, s leđa ga jke pokosio David Luiz, drugi Arsenalov half.

Dileme nije bilo. Nekadašnji igrač Čelzija je dobio crveni karton, a s bele tačke je neumoljiv bio Žoržinjo.

Martinelijev sprint od nekoliko desetina metara urodio je plodom u 63. minutu. Naruku mu je išlo i to što se pred njim, kao poslednji u Čelzijevoj odbrani pod tim naletom, okliznuo Kante. Brazilac je imao otvoren put ka golu. Kepu je rutisnki savladao, poslavši loptu po zemlji pored njegove leve noge.

Čelzi je ponovo poveo u 84. minutu. Aspilikueta je bio priseban na oštar centaršut s leve strane. Upornost se isplatila Arsenalu, koji je krenuo na sve ili ništa. Njegov zemljak Beljerin je savladao Kepu, još jednog Španca na terenu (Arteta je trener “tobdžija”), lepim udarcem levom tri minuta kasnije.