EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Fudbaleri Augzburga priredili su veliko iznenađenje i pobedili šampiona Bajerna 2:1 u prvoj utakmici 12. kola Bundeslige.

Fudbaleri Augzburga hrabro su ušli u derbi Bavarske ne pokazujući respekt prema devetostrukom uzastopnom šampionu Nemačke. To im se isplatilo i poveli su u 23. minutu pogotkom Madsa Perdersena. Bio je to bundesligaški prvenac za internacionalca iz Danske.

Samo 12 minuta kasnije Pedersen beleži i asistenciju nakon odličnog centaršuta koji je iskoristio iskusni Andre Han i udarcem glavom primorava Manuela Nojera da drugi put na meču vadi loptu iz mreže.

Samo tri minuta kasnije Bajern je smanjio prednost Augzburga, a strelac je posle asistencije Tomasa Milera bio Robert Levandovski. Bio je to njegov 14. pogodak, a Milerova deveta asistencija ove sezone.

U drugom poluvremenu Bajern je pojačao pritisak, stvorio nekoliko prilika, najbolju je imao  Levandovski, ali nije uspeo da ponovo matira odbranu Augzburga.

Na kraju zaslužerna pobeda domaćeg tima i drugi poraz Bajerna u Bundesligi ove sezone.

Uprkos porazu Bajern će i posle ovog kola biti prvi na tabeli pošto ima četiri boda više od Borusije iz Dortmunda.

Augzburg je došao do tek treće pobede u sezoni i pobegao iz zone ispadanja.