EPA/Noushad Thekkayil

Fudbalska reprezentacija Australije plasirala se na Svetsko prvenstvo nakon što je u utakmici interkontinentalnog plej-ofa savladala Peru nakon boljeg izvođenja penala sa 5:4.

Tokom prvih 90 minuta utakmice rezultat je bio 0:0, a kako golova nije bilo ni posle 30 dodatnih minuta, putnika na smotru najboljih selekcija sveta rešili su penali.

Iako je već u prvoj seriji Martin Bojl promašio udarac sa bele tačke, Peru nije iskoristio šansu, već je Luis Advinkula u trećoj seriji takođe bio neprecizan, a odlučujući trenutak dogodio se u šestoj seriji, kada je Aleks Valera takođe bio neuspešan.

Australija je tako uspela da preko baraža peti put zaredom obezbedi mesto na smotri najboljih reprezentacija sveta, a u Kataru će nastupiti u grupi D sa Francuskom, Danskom i Tunisom.

U okvru drugog meča interkontinentalnog baraža sastaju se Kostarika i Novi Zeland.