EPA-EFE/Carl Recine / POOL
Slavlje italijanskih fudbalera

Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Italija je večeras u Londonu posle produžetaka pobedila Austriju 2:1 u meču osmine finala kontinentalnog šampionata. Posle regularnih 90 minuta nije bilo golova.

Golove za Italiju postigli su Kijeza u 95. i Pesina u 105. minutu. Jedini strelac za Austriju bio je Kalajdžić u 114. minutu.

Italija je uz dosta muke stigla do nove pobede na EP. “Azuri” su najveću šansu imali u 32. minutu kada je Imobile udarcem sa dvadesetak metara pogodio stativu. Austrija je mogla da povede u 65. minutu. Arnautović je zatresao protivničku mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije nakon gledanja VAR-a.

Do kraja regularnog toka nije bilo ozbiljnijih prilika na obe strane, a onda su usledili dodatnih 30 minuta.

Italija je do vodstva došla u 95. minutu golom Kijeze, koji je levom nogom pogodio protivničku mrežu. Pesina je potom u 105. minutu povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Kalajdžić u 114. minutu.

U četvrtfinalu Evropskog prvenstva Italija će igrati protiv pobednika meča između Belgije i Portugalije.

Danska je ranije danas pobedila Vels 4:0.