FK Bajern Minhen FK Borusija Dortmund

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostovanju Borusiju Dortmund sa 3:2 u derbiju u 14. kolu nemačke Bundeslige.

Tragičar meča u Der Klasikeru bio je Mats Humels, bivši štoper Bajerna, a sada vođa odbrane “milionera” koji je napravio grešku i dozvolio gostima da dođu do gola.

Prvo je Julijan Brant doveo Borusiju u vođstvo, a onda je neshvatljiv kiks napravio Humels, a Robert Levandovski postiže gol.

Potom Kingsli Koman postiže gol za preokret, ali je Erling Haland izjednačio i uneo neizvesnot u meč.

Sjajan derbi Bundeslige između Borusije i Bajerna u Bundesligi prekinut je u 66. minutu posle stravičnog sudara Julijana Branta i Dajoa Upamekana, a prilikom pada Brant je udario glavom o travnjak i ostao da leži nepomično.

Odmah su reagovali igrači dva tima, pozvali pomoć sa strane, pa je nastao višeminutni prekid dok mu se ukazala pomoć.

Brant je iznesen sa terena, a navijači su ga ispratili aplauzom.

Meč je nastavljen, a u 77. minutu ponovo je Humels napravio grešku i igrao rukom, a posle VAR-a, sudija Feliks Cvajer je pokazao na jedanaesterac.

Levandovski je bio precizan i tako postavio konačnih 3:2.