Ekipa Barnilija prva je ekipa koja je odnela bos sa Enfilda ove sezone, pošto je u meču 35. kola Premijer lige odigrala nerešeno sa Liverpulom 1:1.

Pre ovog meča, Liverpul je na svom stadionu imao 17 pobeda iz 17 odigranih utakmica.

Popularni Redsi su bili nadomak rekorda koji je Sanderlend postavio još u 19. veku, ali ipak nisu uspeli da slave na svim mečevima na svom stadionu. Najveće zasluge za ovakav rezultat idu golmanu Barnlija Poupu, koji je imao tri odbrane u prvih 45 minuta.

Ipak , savladan je u 36. minutu kada je Fabinjo poslao dobar centaršut na desnu stranu, gde je Andre Robertson odlično reagovao glavom i smestio loptu u mrežu za vođstvo Redsa.

I u drugom poluvremenu je Liverpul kontrolisao igru, ali su bili previše rezervisani, pa je Barnli napadao i postigao gol u 69. minutu.

Posle slobodnog udarca, Tarkovski je glavom spustio loptu do Džeja Rodrigeza, koji volej udarcem donosi izjednačenje Barnliju.

Mogli su gosti i do sva tri boda, ali je Gudmunson u 88. minutu sa oko desetak metara pogodio prečku.

U 93. minutu je previše ležerno Salah uputio udarac iz veoma dobre pozicije, pa je Poup lako uhvatio loptu i timovi su na kraju podelili bodove.