FK Bajern Minhen

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su Barselonu 3:0 i tako je ostavili bez plasmana u osminu finala Lige šampiona.

Izabranici Julijana Nagelsmana završili su grupnu fazu sa maksimalnim učinkom i sa 18 bodova se plasirali dalje.

S druge strane, Barselona je ispala iz grupne faze Lige šampiona prvi put posle 2000. godine. Katalonce je u osminu finala vodila ili pobeda na Alijanc areni ili neuspeh Benfike na svom terenu protiv kijevskog Dinama, ali se ništa od toga nije dogodilo.

Od starta meča domaći tim je nametnuo svoj ritam i došao u 34. minutu, kada je Tomas Miler glavom postigao gol. Lopta je jedva prešla gol liniju, ali je arbitar dobio znak i pokazao na centar.

Samo 9 minut kasnije, Liroj Sane je sa nekih 25 metara uputio snažan šut i postigao odličan gl za 2:0. Musijala je stavio tačku na mučenje gostiju u 62. minutu.

U drugom meču u grupi Benfika je sa 2:0 savladala kijevski Dinamo.

Domaćin je posao završio u prvom delu igre, kada su golove postigli Jaremčuk i Žilberto.

Bajern će u narednu fazu sa prve pozicije (maksimalnih 18 bodova), Benfika sa druge (osam bodova). Barselona će u Ligu Evrope sa sedam bodova, dok se od Evrope oprašta Dinamo koji ima jedan bod.

U ostalim mečevima, Mančester Junajted i Jang Bojs odigrali su nerešeno 1:1, a kapitensku traku poneo je srpski internacionalac Nemanja Matić koji je odigrao ceo meč za engleski tim.

Takođe, Salcburg je pobedio Sevilju sa 1:0, dok je Lil bio bolji od Volfsburga sa 3:1.