EPA-EFE/Ronald Wittek

Fudbalska reprezentacija Belgije pobedila je selekciju Kanade sa 1:0 (1:0), na stadionu “Ahmad ibn Ali”, u utakmici prvog kola grupe F na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Jedini gol na meču postigao je Miši Batšuaji u 44. minutu.

Kanada je bolje otvorila utakmicu i posle više neiskorišćenih napada, izborila penal u 11. minutu koji nije realizovao Alfonso Dejvis. U nastavku prvog poluvremena nizale su se šanse Kanađana koji nisu uspevali da zatresu mrežu Tiba Kurtoe. Kazna je stigla u 44. minutu kada je Miši Batšuaji istrčao kontru i savladao golmana Kanade Milana Borjana.

U drugih 45 minuta Kanada je nastavila da igra u istom ritmu ali nije uspevala da finišira ni jednu akciju. Belgijanci su pokušavali dugim loptama da prebace zadnju liniju protivnika koja je tokom celog meča stajala vrlo visoko. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

U drugom meču grupe F Maroko i Hrvatska su ranije danas igrali nerešeno 0:0.

Drugo kolo u grupi F na programu je 27. novembra, a sastaće se Hrvatska – Kanada i Belgija – Maroko.