Fudbaleri Real Madrida savladali su Elče sa 2:1 utakmici 27. kola španske La Lige, a pobedu domaćinu doneo je Karim Benzema sa dva gola.

I pored toga što se Elće bori za opstanak, viđen je odličan meč u Madridu.  Tokom prvogdela meča, popularni Kraljevići su imali terensku inicijativu i napadali rivala, ali golova nije bilo.

U nastavku, gosti su prvi došli do gola, i to, u 61. minutu kada je Kalvo savladao Kurtou, posle jedne malo čudne situacije nakon kornera za gostujuću ekipu.

Ipak, njihova radost nije dugo trajala. Za to je bio zaslužan Karim Benzema, koji je u 73. minutu na asistenciju Luke Modrića doneo Real Madridu izjednačenje.

Benzema je bio apsolutni heroj Real Madrida danas, pošto je u sudijskoj nadoknadi uspeo da postigne i svoj drugi gol i donese pobedu Real Madridu.