Lična arhiva
Dvostruki strelac - Ninko Berić

Fudbaleri Beograda uspeli su da posle trećeg odigranog kola Premijer lige Južne Australije unesu prvi bod u tabelu, ali su pritom propustili priliku da osvoje i sva tri. Na kraju, ne mogu da budu nezadovoljni konačnim rezultatom protiv Kembeltaun Sitija, jer su posle samo pola sata bili na putu ka još jednom porazu. Srećom po njih, imali su junaka u liku Ninka Berića, koji je sa dva pogotka doneo remi – 2:2 (0:2).

Meč na stadionu Frenk Mičel Park u Vudvilu počeo je po najgorem scenariju za domaći tim. Beograd je već posle sedam minuta imao rezultatski zaostatak, pošto je Ditroja preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora iznenadio neoprezne defanzivce domaćih i golmana Jokića. Mreža srpskog kluba se ubrzo ponovo zatresla, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

U tom periodu meča ekipi Beograda ništa nije polazilo za rukom, pa je već u 21. minutu Piskjoneri opet uhvatio Jokića spavanju i pogodio donji desni ugao njegovog ola šutem sa preko 25 metara!

Buđenje tima iz Vudvila je usledilo pred kraj prvog poluvremena, da bi u nastavku Beograd ubacio u višu brzinu i počeo da melje rivala. Ninko Berić je prvi put izašao na scenu u 58. minutu, kada je u maniru rasnog golgetera ispratio loptu koja se vraćala ka golmanu gostiju i kaznio njegovu trapavu intervenciju na ivici šesnaesterca.

Šanse su se nizale, pa je Radiče pogodio stativu gola gostiju, a pokušavali su i Arok i Mori. Konačno, u 72. minutu ponovo je Berić dobio duel jedan na jedan sa istrčalim golmanom rivala i pogodio nebranjenu mrežu za 2:2.

Beograd je igrao u sastavu: Jokić, Batler-Baudon, Radiče, Sotira (Lav 76), Malen, Falko (Nudžaim 76’), Asefa, Padler, Arok, Berić (Velinov 83’), Mori.

U idućem, četvrtom kolu NPL Južne Australije Beograd igra u gostima protiv ekipe Krojdon Kings. Meč je na programu u subotu, 12. marta, od 14.30 časova na terenu Džek Smit Park.

Het-trik mladog Ljujića

Beograd je u uvertirama meča prvih timova zabeležio dve pobede. Rezerve srpskog kluba su pobedile 4:2 (2:0), a golove su postigli Violi u 38, Atanasidis u 36. i Ivanić u 72. i 90+3. minutu. Posle tri kola rezervni tim Beograda je treći na tabeli sa šest osvojenih bodova (dve pobede i poraz).

I u meču juniorskih timova pobedili su domaći – 3:2 (0:1). Sva tri gola za tim do 18 godina postigao je Ljujić – u 70, 79. i 88. minutu. Juniori Beograda su četvrti na tabeli sa šest bolova (dve pobede i poraz).

NPL JUŽNA AUSTRALIJA

Rezultati 3. kola: VT Birkala – Saut Adelajd 2:3, Adelajd Komrts – Sturt Lajons 2:0, Beograd – Kambettaun Siti 2:2, Adelajd Siti – Kamberland Junajtedb 5:0, Adelajd Junajted – Adelajd Olimpik 3:1, Metro Stars – Krojdon Kings.

1. Saut Adelajd 3 3 0 0 12:2 9
2. Komets 3 1 1 0 8:1 7
3. Adelajd Siti 3 2 1 0 8:1 7
4. Metro Stars 2 2 0 0 6:4 6
5. Krojdon Kings 2 1 1 0 2:1 4
6. Olimpik 3 1 0 2 7:8 3
7. VT Birkala 3 1 0 2 5:8 2
8. S. Lajons 3 1 0 2 3:6 3