Birmingem: Ana Ivanović osvojila prvi trofej na travi!

0

Perfektan turnir: Ana Ivanović

Srpska teniserka je osvojila treću titulu ove sezone, prvu na travi u karijeri i ukupno 14. I treći međusobni duela protiv Čehinje dobila je bez izgubljenog seta, baš kao i sve mečeve na ovom turniru!

Srpska teniserka je, kao i u prethodnim mečevima na ovom turniru, lose počela. Već u prvom gemu izgubila je svoj servis, ali se odmah vratila u igru izjednačivši na 1:1. Ana je igrala veoma agresivno, posebno je napadala protivnicu iz riterna, pa je u četvrtom gemu napravila novi brejk i povela sa 3:1. U nastavku prvog seta srpska teniserka je sigurno držala svoje servis gemove sve do devetog gema. Prii vođstvu od 5:3 Čehinja je stigla do 30:30, ali Ana je dobila dva vezana poena i dobila je prvi set sa 6:3.

U drugom setu je sve bilo daleko izvesnije, Ana je napravila brzi brejk, kasnije još jedan i sigurnom igrom osvojila turnir i tako na najlepši način najavila ovogodišnje učešće na Vimbldonu.