Fonet
Aleksandar Bocan Harčenko

Kompanija „Gaspromnjeft“ i rusko-srpska Naftna industrija Srbije (NIS), zajedno sa srpskom vladom, nastavljaju da snabdevaju zemlju gorivom nakon stupanja na snagu američkih sankcija protiv NIS-a 9. oktobra, izjavio je za Sputnjik ambasador Rusije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko.

„’Gaspromnjeft’ je, u saradnji sa srpskom vladom i svojim partnerima ovde, obezbedio besprekorno poslovanje NIS-a čak i tokom perioda sankcija. Niko od potrošača nije osetio ni najmanji negativan uticaj — bilo da su to individualni potrošači, veliki potrošači kao što je poljoprivredni sektor ili (nacionalna avio-kompanija) ‘Er Srbija’. NIS je nastavio i nastavlja da ispunjava sve svoje obaveze i nesmetano posluje, snabdevajući tržište proizvodima veoma visokog kvaliteta“, naglasio je Bocan-Harčenko.

Ruski ambasador izjavio je da će Rusija nastaviti da isporučuje gas Srbiji po najpovoljnijim uslovima.

Bocan-Harčenko je kazao da mu nisu poznati novi slučajevi dospevanja proizvoda srpskog vojno-industrijskog kompleksa u Ukrajinu.

“Situacija se zaista dogodila. Veoma se nadam da o tome možemo govoriti u prošlom vremenu. Ona, naravno, baca senku i u tom smislu je veoma bolna. Ali, u krajnjem slučaju, nekih ispoljavanja, znakova da partneri Srbije nastavljaju da prebacuju tu robu u Ukrajinu, nije bilo – bar ja ne znam za takve stvari, za takve činjenice”, rekao je šef ruske diplomatske misije.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here