Bogdan Bogdanović

Košarkaši Atlante izgubili su od Čikaga 130:118 na svom parketu i upisali 18. poraz u sezoni, a odličnu partiju prikazao je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović.

Najefikasniji u redovima domaćeg tima bio je Kem Rediš sa 33 poena, Tre Jang je pomogao sa 29 koševa i devet asistencija, dok je srpski bek Bogdan Bogdanović za 41 minut igre ubacio 20 poena (7/15 šut iz igre 4/9 za tri) uz četiri skoka i tri asistencije i tako je izjednačio ovosezonski košgeterski rekord.

Bulse je do 21. ovosezonskog trijumfa predvodio Demarn Rouzen sa dabl-dabl učinkom od 35 poena i 10 asistencija, Zek Lavin je doprineo sa 30, dok je Nikola Vučević ubacio 24 koševa uz 17 skokova.

Atlanta je koliko-toliko uspela da se održi u meču do poslednje deonice, ipak trojka Vučevića za beg gostiju na “+10” na nešto manje od četiri minuta pre kraja stavila je tačku na sve dalje napore Hoksa da režiraju preokret.

– Mi smo veterani, vođe ovog tima, to nam je posao. Bili smo bez nekoliko ključnih momaka (Karuzo, Vajt), a na nama je bilo da pojačamo i odigramo veliku utakmicu. Znali smo da protiv Atlanta moramo tako jer smo očekivali tvrdu igru od njih. Tri glavna momka su uradila to što su morala da urade i svi su ok sa tim – veličao je De Rouzen igru “velike trojke” Čikaga.

Bulsi su ovom pobedi došli do skoraa 21-10 i sada su vrlo blizu liderima Istoka Bruklinu (Netsi dobili Kliperse), dok su Hoksi sa odnosom pobeda i poraza 15-18 i dalje van plej-of zone.

U pobedi Dalasa protiv Portlanda 132:117, srpski centar Boban Marjanović bio je tri minuta na parketu i zabeležio jednu uhvaćenu loptu.