Bruka Partizana protiv Krke za korak dalje od Top4: Crno-beli šutirali 2/24 za tri poena

0
KK Krka KK Partizan

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju od ekipe Krke sa 69:50 u meču 11. kola ABA Lige. Crno-beli upisali su šesti poraz u 11 mečeva regionalne lige.

Izuzetno bledo delovao je Partizan u dvorani “Leon Štukelj” i odigrao najlošiju partiju ove sezone.

Crno-beli su katastrofalno šutirali iz igre, prvi put van reketa pogodili u trećoj četvrtini, što je domaćin znao da kazni i upiše ubedljivu pobedu.

Koliko se Partizan mučio u napadu, govori i podatak da je postigao samo deset poena u prvoj, a osam poena u drugoj četvrtini,

Igra crno-belih raspala se već u uvodnim minutima meča, što je Krka koristila i do kraja prve četvrtine stekla dvocifrenu prednost.

Kako je vreme odmicalo, očekivala se reakcija srpske ekipe, ali do toga nije došlo, pa je domaći tim dolazio i do prednosti u iznosu od 22 poena.

Krka je do kraja meča uspešno održavala i odbranila stečenu prednost i upisala najubedljiviju pobedu ove sezone.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Kemfor sa 16 i Stipčević sa 13 poena, dok je devet poena dodao Vrabac.

U redovima Partizana jedini dvocifreni bio je Miler-Mekintajer sa 12 poena.

Partizan nastavlja sa lošijim partijama u regionalnom prvenstvu, te je nakon 11 kola ostvario pet pobeda i šest poraza, učinak koji ima i Krka.

Dve ekipe nalaze se na deobi pete pozicije na tabeli ABA lige.

1. Crvena zvezda 9-1