Juventus je savladao Inter posle penala u duelu Internacionalnog Kupa Šampiona igranom u kineskom Nanđingu.

Rezultat posle regularnog dela je bio 1:1, da bi u penal seriji briljirao Đanluiđi Bufon  i sa tri odbrane doneo trijumf Staroj dami – 4:3.

Inter je poveo u desetom minutu, autogolom Matijasa De Lihta. Holanđanin je prvi put zaigrao u startnoj postavi Juvea posle transfera iz Ajaksa, ali nije imao sreće jer je posle kornera poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Juventus uspeva da izjednači u 68. minutu, golom Kristijana Ronalda iz slobodnog udarca.
Pošto nije bilo pobednika posle 90 minuta, izvođeni su penali, a Bufon je prvi uspeo da odbrani penal Ranokija, a potom i šut Longa. Ipak, prvo Rabio, pa potom Bernardeski su bili neprecizni, i Inter se vratio u život, ali je Bufon još jednom bio sjajan i pročitao je Valera.

Odlučujući gol za šampiona Italije postigao je mladi Turčin Demiral, pojačanje iz Sasuola.
Ovo je prvi trijumf Juventusa na turniru, gde je prethodno poražen od Totenhema 2:3.