FK Barselona

Fudbaleri Osasune i Barselone odigrali su nerešeno 2:2 u meču 17. kola La Lige.

Posle prvog poraza u domaćem prvenstvu pod vođstvom Ćavija u domaćem prvenstvu, usledio je i novi remi Barselone u La Ligi.

Nakon očajnog izdanja na gostovanju u Minhenu, Basrelona nije blistala ni u Osasuni i pored vođstva u 12. minutu. Mladi vezisti Gavi i Niko kombinovali su za pogodak gostiju.

Osasuna je ekspresno odgovorila, pošto je samo dva minuta kasnije izjednačila preko Garsije.

Sa 1:1 se otišlo na poluvreme, da bi Barselona ponovo veoma brzo povela na startu drugog dela utakmice.

Abde je zatresao mrežu domaćih u 49. minutu i vratio prednost gostujućoj ekipi. Dugo je rezutlat 1:2 bio na snazi, ali je u samom finišu Osasuna došla do gola. Igrao se 86. minut kada je Avilja savladao Ter Štegena i postavio konačnih 2:2.